Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut sigortası yaptırarak ev ve içindeki eşyaların yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarını da teminat altına alabilirsiniz. Evin oturulamaz hale gelmesi ile kiracınız taşınmak zorunda kalabilir; ev sahibi kira gelirinden mahrum olabilir, taşınma ve enkaz kaldırma giderleri de büyük bir külfet oluşturabilir. Konut sigortası, ev ve eşyalarınızı teminat altına alarak sizi bütün bu yüklerden kurtarır ve mutluluğunuzu güvence altına alır.

Konut Sigortası Yaptırma Oranları

Artan zorunlu sigorta fiyatları nedeniyle sigortalı konut oranının yüzde 82.5’ten yüzde 80.5’e indiği bilinmektedir. Bu 356 bin konutun sigortadan kaçtığını gösteriyor.Çok riskli bir durumdur.Sigortanızı yaptırmaktan çekinmeyin.

Konut Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Konut sigortası, evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlar.

Konut sigortası yaptırarak evinizde meydana gelen hasarlarıteminat altına alabilirsiniz. Bu şekilde sadece kendi hasarınızı değil, bağlı hasarları da sigorta şirketine karşılattırabilirsiniz.

Konut sigortası, bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvence altına alır. Konut sigortası teminatlarısigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genellikle yangın ana teminattır.

Konut sigortalarında da diğer tüm sigortalarda olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller özel ve genel şartlar ile belirtilmiştir. Bu şartları kapsamlı olarak derledik.

Konut sigortasında alarm indirimi ve hasarsızlık indirimi’nden faydalanılabilir. İndirimlerin detayları ve indirimden faydalanmak için yapılması gerekenleri sizin için bir araya getirdik.