Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası

Sahip olduğunuz en değerli varlığınız öncelikle kendi sağlığınızdır. Özel sağlık sigortaları bu bağlamda size kaliteli sağlık hizmetinden faydalanma imkanını, her bütçeye uygun çözümlerle sunmaktadır. Sağlık sigortası yaptırmayı geleceğe yapılan bir yatırım olarak düşünmek ve bir lüksten ziyade ihtiyaç olarak algılamak gerekir.

Sağlık Sigortası Teminatları

Sağlık Sigortası Yaptırma Oranları

Sağlık sigortası yaptırmayı geleceğe yapılan bir yatırım olarak düşünmek ve bir lüksten ziyade ihtiyaç olarak algılamak gerekir.

Sağlık Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortasında poliçe kritik önem taşır ve sigortalının talep ettiği taleplere göre teminat verilir. Bu sebeple poliçe bilgileri ve maddelerini incelerken kafanıza takılan tüm detayları sigorta danışmanına yöneltmelisiniz.

Başvuru formunu doldururken önceden gelen bir rahatsızlığınızın olup olmadığını dikkate almalısınız. Ayrıca eksiksiz ve doğru bilgileri vermeye özen göstermelisiniz.

Aniden özel sağlık sigortanızın iptal olduğunu öğreniyorsanız, sigorta şirketi ile iletişime geçerek sebebini sormalısınız. Size sunulan gerekçeler yetersiz ise ve siz kendinizi haklı buluyorsanız yasal yollara başvurabilirsiniz.

Poliçe detaylarını incelemek, sigorta sahiplerinin görevidir. Sağlık sigortası alabileceğiniz anlaşmalı sağlık kuruluşları ve tedavi kapsamında olan haller poliçe detaylarında yer alacaktır. Bunun dışında sigorta prim tutarınızda da bakmalısınız.

Özel sağlık sigortası, poliçede yazan primin ilk taksidinin ödenmesi ile başlar.

Özel sağlık sigortanızın hangi hastaneleri kapsadığı, sigorta şirketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Hangi hastanenin sağlık hizmetlerinden faydalanabileceğinizi özel sağlık sigortası poliçenizden öğrenebilirsiniz.

Özel sağlık sigortanız doğumdan kaynaklı giderleri karşılaması için doğum teminatı başvurusu yapmış olmalısınız. Böylece hastaneye yatışınızdan bebeğin tüm tedavi giderlerine kadar masraflarınız karşılanır.