Yıllık Hayat Sigortası

Yıllık Hayat Sigortası

Hayatta oluşabilecek her zaman riskler vardır. Sigorta, risklerinizi minimize etmez, sizi risklerden kurtarmaz. Sadece hayatınızdaki kötü sürprizlere karşı sizi hazırlıkta tutar. Sevdiklerinizin ilerleyen zamanlarda maddi açıdan aynı durumda olmasını ve daha uzun süreli plan yapmanızı/yapmalarını sağlar.

Yıllık Hayat Sigortası Yaptırma Oranları

Artan sigorta fiyatları nedeniyle sigortalı kişi oranının yüzde 82.5’ten yüzde 80.5’e indiği bilinmektedir. Bu 356 bin kişinin sigortadan kaçtığını gösteriyor.Çok riskli bir durumdur.Sigortanızı yaptırmaktan çekinmeyin.

Yıllık Hayat Sigortası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yıllık Hayat Sigortası ile temel olarak vefat riski teminat altına alınır. Seçeceğiniz plana göre bir kaza yada hastalık sonucunda, tam ve kısmi olarak malul kalmanız durumunda da sizin veya sevdiklerinizin yaşam standartlarınızı koruyarak devam ettirmenizi sağlayan düşük maliyetli ve kapsamlı koruma sağlar.

Prim; yaş, cinsiyet, seçilen plan ve teminat tutarına göre hesaplanmaktadır. Ayrıca kaza sonucu gerçekleşen risklere ilişkin teminatlarda meslek sınıfı ve hobiler de primi etkilemektedir.

Primlerinizi peşin olarak tek seferde ödeyebileceğiniz gibi yıllık, altı aylık, üç aylık ve aylık 4 veya 8 eşit taksit halinde de ödeyebilirsiniz.

Ayrıca; teminatlarınızı tercihe bağlı olarak TL, USD veya EURO’ya endeksli olarak seçilebilirsiniz.

  • Vergi avantajı : Ödenen primler, vergi matrahından indirilebilmektedir.
  • Poliçeyi yenileme avantajı : Kapsamlı Hayat ve Sağlık Koruma ile Kanser Koruma ve Kritik Hastalıklar teminatının olduğu Esnek Planları için poliçeye ilk girişte yapılan risk değerlendirme sonucu olumlu ise 10 yıl boyunca herhangi bir risk değerlendirmesine maruz kalmaksızın poliçesinizi yenileyebilirsiniz.
  • Geniş sigortalılık süresi : 18 ile 65 yaş arasında bulunan sağlıklı herkes bu sigortadan yararlanabilir. Sigortalı dilerse poliçeyi 75 yaşına kadar almaya devam edebilir.